راهنمای خرید تخت خواب پسرانه

تخت خواب پسرانه گرچه در نگاه اول ممکن است یک خرید آسان به نظر برسد. اما خرید تخت برای پسرها نیز همانند تخت خواب‌های دخترانه سختی‌های خودش را دارد.

جنس تخت خواب، طرح تخت خواب برای پسرها نیز اهمیت ویژه ای دارد. بنابراین هنگام خرید تخت خواب پسرانه نیز باید نکاتی را رعایت کنید تا یک خرید بسیار خوب و با رضایت تقریباً کامل را داشته باشید.

هنگام خرید تخت خواب پسرانه به چه نکاتی باید توجه داشت؟

در خرید تخت خواب پسرانه نیز سوالاتی برای شما پیش می‌آید که در صورت رسیدن به جواب، خرید لذت بخشی خواهید داشت. اما هنگام خرید تختخواب به چه نکاتی باید توجه داشت؟ از جمله سوالاتی که در این لحظه به وجود می‌آید:

  • چه تخت خوابی مناسب پسر من است؟
  • جنس تخت خواب از چه موادی باشد بهتر است؟
  • هزینه‌ی معقول جهت خرید تخت خواب پسرانه چقدر است؟
  • تخت خواب چوبی مناسب است یا تخت خواب فلزی یا دیگر تخت خواب ها
  • خرید تخت خواب آنلاین باشد یا حضوری

این‌ها نمونه سوالاتی است که هنگام خرید تخت خواب برای شما پیش خواهد آمد. با جواب به سوالات خرید شما مطمئناً آسان‌تر خواهد بود و هنگام خرید گیج نخواهید شد.

 

انواع تخت خواب پسرانه

راهنمای خرید تخت خواب پسرانه
راهنمای خرید تخت خواب پسرانه

تختخواب‌های پسرانه دارای مدل‌های مختلفی هستند. از تخت خواب ساده گرفته تا تخت خواب دو طبقه پسرانه یا اسپرت مدل‌هایی است که برای خرید مناسب هستند.

امروزه طرح‌های مختلفی برای پسران آماده می‌شود از جمله تخت خواب‌ اسپرت، تخت خواب دو طبقه دو منظوره، تخت خواب کشودار در کنار تختخواب ساده از پرفروش‌ترین تخت‌ها هستند.

اما سوال اصلی اینجاست که خرید کدام تخت خواب مناسب پسر شما است؟

 

اگر شما دو پسر دارید و در یک اتاق هستند بهتر است تخت خواب انتخابی شما تخت تخواب دو طبقه باشد. این گونه تخت خواب‌ها فضای کمتری از اتاق را اشغال می‌کنند و برای دیگر وسایل با کمبود جا مواجه نخواهید شد.

اگر پسر شما عاشق مطالعه کتاب است، انتخاب شما بهتر است تخت خواب دو طبقه با کاربرد خاص باشد. این تخت خواب‌ها به طور معمول چندین کشو و قفسه دارند که در زیر تخت و قسمت طبقه‌ی اول قرار می‌گیرند.

جنس تخت خواب پسرانه

در حال حاضر تخت خواب‌ها با مواد مختلفی ساخته می‌شوند. پر مصرف‌ترین موادی که در ساخت تخت خواب استفاده می‌شوند چوب و فلز هستند که از قدیم تا الان مورد استفاده قرار می‌گیرند. جدیداً نیز تخت خواب‌های از جنس ام دی اف رواج یافته است. و کسانی که از بودجه‌ی کمتری برخوردار هستند این مدل تخت خواب را برای خرید انتخاب می‌کنند.

تختخواب چوبی نسبت به دیگر تختخواب‌ها طرفداران بیشتری دارد. تنوع زیاد، طرح‌های مختلف، استحکام بالا و طول عمر بیشتر از نکات مثبتی است که خرید تخت خواب چوبی را در مقایسه با دیگر تخت خواب‌ها بیشتر کرده است. اما همین تخت خواب‌های چوبی دارای معایبی نیز هستند. از جمله قیمت بالا، عدم امکان تنظیم قسمت‌های مختلف تخت خواب، وزن بسیار بالا و جابه‌جایی سخت معایب و مشکلاتی هستند که ممکن است هنگام استفاده از تخت خواب‌های چوبی برای شما رخ دهد.

در مقابل تخت خواب‌های فلزی، وزن سبک‌تر، جابه جایی آسان، قیمت کمتر و قابلیت تنظیم ارتفاع دارند که مزایای خوبی هستند. گرچه همین تخت خواب‌های فلزی نیز دارای معایبی از جمله سر و صدای زیاد، استحکام کمتر، تنوع بسیار کم و طرح‌های تکراری هستند.

تخت خواب‌ ام دی اف وکیوم با روکش ام دی اف نیز می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای خرید باشد. این تخت خواب‌ها دارای ظاهر زیبا، وزن سبک در مقایسه با دیگر تخت خواب‌ها و قیمت کمتر هستند که می‌توانند در لیست خرید شما باشند. این گونه تخت خواب در دو مدل ساده و کشودار تولید می‌شوند که بسته به نیاز و سلیقه شما می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

قیمت تخت خواب پسرانه

قیمت تخت خواب کاملاً بستگی به خرید شما بستگی دارد. خرید تخت خواب چوبی پسرانه معمولاً قیمت بیشتری نسبت به خرید تخت خواب فلزی یا دیگر مواد دخیل در ساخت تخت خواب دارد. یا اینکه تخت شما دو طبقه باشد یا خیر قیمت را بالا یا پایین می‌کند در حال حاضر دامنه‌ی قیمت تخت خواب بین ۱ میلیون تا ۱۲ میلیون نوسان دارد و کاملاً به انتخاب شما بستگی دارد. البته به یاد داشته باشید که هنگام خرید کیفیت را فدای قیمت نکنید و سعی کنید تخت انتخابی شما از بهترین مواد ساخته شده باشد تا هم استحکام و هم عمر طولانی داشته باشد.

اینکه خرید تخت خواب به صورت آنلاین باشد یا حضوری به سلیقه شما بستگی دارد. در هر دو حالت خرید دردسرهای خودش را دارد. در هنگام خرید به صورت حضوری وقت بیشتری باید صرف کنید تا تخت خواب مورد نظر خود را بیابید. از مغازه‌ها و فروشگاه‌های متعدد باید دیدن کنید. مدل‌ها و تنوع کمتر محصولات را هم می‌توان جزو مشکلات خرید حضوری دانست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *