کم‌هزینه‌ترین روش تغییر ظاهر یک اتاق، چیدمان دوباره مبلمان آن است. چیدمان مناسب اتاق را بازتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهد. با تغییر چیدمان، بدون هیچ هزینه‌ای احساس می‌کنید در محیطی کاملا جدید هستید.

طرح مورد نظر را روی کاغذ پیاده کنید

ابتدا در ذهن خود مجسم کنید مبل‌ها را کجا می‌خواهید قرار دهید؟ بهتر است طرح را روی یک قطعه کاغذ بکشید یا از برنامه‌های آنلاین برای چیدمان یک اتاق استفاده کنید. با برنامه‌ریزی دیگر مجبور به بلند کردن چندباره چیزهای سنگین نخواهید بود

چطور چیدمان یک اتاق را تغییر دهیم؟

به دنبال مهم‌ترین جا باشید

مورد توجه‌ترین جای اتاق را مشخص کنید. این نقطه جالب‌ترین مکان و قسمتی خواهد بود که مبلمان در آن‌جا قرار خواهد گرفت.

این مکان ممکن است یک شومینه، پنجره‌ای دلباز و خوش‌منظره یا یک اثر هنری زیبا باشد. یک اتاق می‌توان گفت زمانی خوب چیدمان شده است که میهمان‌ها هنگام نشستن بتوانند بهترین نقطه آن را ببینند.

انعطاف‌پذیر باشید

هنگام کشیدن طرح، سعی کنید وسایل را در جای درست قرار دهید. روی ایده‌های خام و اولیه اصرار نورزید. طرح را آن‌قدر تغییر دهید تا احساس کنید مناسب‌ترین حالت را پیدا کرده‌اید.

به عنوان قانون کلی، طرحی مناسب است که با آن امکان تردد از یک طرف اتاق به طرف دیگر بدون برخورد با موانع امکان‌پذیر باشد.

با وسایل بزرگ شروع کنید

مبل‌های دونفره معمولا بزرگ‌ترین بخش مبلمان هستند. آن‌ها را ابتدا و پشت به بزرگ‌ترین دیوار قرار دهید.

سایر مبل‌ها را با این ذهنیت که هرکس در هر جای اتاق که بنشیند باید رو به کانون یا مرکز توجه باشد، بچینید. می‌توان بقیه مبل‌ها را به صورت مستقیم، به شکل ال یا همان ۹۰ درجه و یا کج در کنار مبل اصلی قرار داد.

مرتب کنید

زمان تغییر چیدمان اتاق، فرصت خوبی برای بررسی وسایل موجود و چیزهای مورد نیاز است. با جمع کردن وسایل غیر ضروری و بی‌استفاده؛ فضا بزرگ‌تر به نظر می‌آید و احساس آرامش بیش‌تری می‌کنید.

از خود بپرسید به طور معمول همزمان چند میهمان خواهید داشت و مبنای مبلمان خود را بر همان تعداد قرار دهید. در صورتی که میهمان‌های شما معمولا یک خانواده سه یا چهار نفره‌اند، بهتر است مبلمان شما هم همان تعداد باشد. جای خود را با مبل اضافی تنگ نکنید، با آمدن میهمان‌های بیش‌تر می‌توانید از صندلی‌های اتاق‌های دیگر استفاده کنید.

به این ترتیب می‌توانید از گوشه‌گوشه فضا برای قرار دادن چیزهای مورد نیاز خود استفاده کنید.

در صورتی که طاقچه شومینه شما کوچک است، از قرار دادن وسایل بزرگ روی آن که آن را کوچک‌تر نشان دهد، خودداری کنید

وسایل

موقع چیدن مبل‌ها به وسایل ریز توجه کنید. می‌توانید جای آن‌ها را عوض کرده، یا بعضی از آن‌ها را جمع و به صورت دوره‌ای از آن‌ها استفاده نمایید.

مطمئن شوید وسایلی مانند فرش، شمعدان و آثار هنری مناسب فضای موجود هستند.

اگردیوار خیلی بزرگی دارید، روی آن یک اثر هنری بزرگ نصب کنید.

در صورتی که طاقچه شومینه شما کوچک است، از قرار دادن وسایل بزرگ روی آن که آن را کوچک‌تر نشان دهد، خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.