سرویس خواب ها هم مانند وسایل دیگر منزل دارای یک سایز استاندارد هستند تا مستریان فروشندگان و تولید کنندگان به مشکل نخورند. این سایز برای تخت هوای یک نفره و سرویس خواب دو نفره متفاوت بوده و هر کدام سایز استاندارد خود را دارند. علاوه بر سایز استاندارد می توان به منقش کاری های تخت هم اشاره نموده که ارتفاع تخت را در بعضی موارد تا یک و نیم متر بالا می برد. برای انتخاب سرویس خواب سعی کنید سایز استاندارد و مناسب خود را تهیه کنید تا بعدا در صورت تغییر اتاق خواب یا منزل به مشکلاتی مثل جا نشدن سرویس خواب و چیزهای دیگر برنخورید.

 

به‌عنوان یک مصرف کننده، نوشتن درباره‌‌ی این عنوان برای من جذابیت فراوانی دارد. از وقتی که به‌یاد می‌آورم همیشه به‌دنبال آن بودم که فضای اتاق خوابم را زیباتر و متفاوت‌تر دکور کنم. فکر می‌کنم که اکثر خانم ها هم مثل زمانی که من کم سن و سال‌تر بودم، دائما سرویس خواب به‌دنبال تغییر دادن و بهتر کردن چیدمان اتاقشان باشند. رنگ‌ها، روتختی، آینه‌ها، اشیای تزئینی و خلاصه بسیاری از جزئیات کوچک برای ما پر از اهمیت است. معمولا به‌دنبال این هستیم که برای خودمان فضایی را مهیا کنیم که بتوان در آن غرق رویا شد. ما خانم ها رویاپردازی را دوست داریم. با تغییر سن، بسیاری از سلایق نیز عوض می‌شوند، اما برخی نکات در دکوراسیون اتاق خواب برای بیشتر دخترها همیشه ثابت می‌ماند. پس اگر شما هم دختری دارید که به‌فکر چیدمانی دلربا و متفاوت برای اتاق خواب او هستید، در ادامه‌ی این مطلب با من همراه باشید.

ما دخترها علاقه‌ی زیادی هم به پرده‌ها داریم. شاید تأثیر فیلم‌های کارتونی که تماشا می‌کرده‌ایم و یا هنوز هم می‌بینیم باشد که باعث می‌شود پرده‌ها ما را یاد قصرها و شاهزاده‌ خانم‌ها بیاندازند. ما ترجیح می‌دهیم که برای پنجره‌های اتاق خوابمان از پرده‌هایی تخت خواب استفاده کنیم که پارچه‌های به‌ اصطلاح خنک‌تری دارند. وقتی به آن‌ها نگاه می‌کنیم انگار که در یک بعد از ظهر بهاری در باغی قدم می‌زنیم و به‌طبع روحمان تازه می‌شود. البته برای ما پرده فقط مختص به پنجره نیست. ما دلمان می‌خواهد که پرده‌ها فضای اتاق را پر کنند. مخصوصا از نصب کردن آن‌ها بالای تخت لذت خاصی می‌برم. این‌ کار در رویاپردازی‌هایمان به ما کمک می‌کند و حس و حال دل‌پذیرتری را در ما ایجاد می‌کنید. برای پرده‌های بالای تخت  جنس‌های نازکی مثل تور را ترجیح می دهیم. آن‌ها مخصوصا هنگامی که با نورپردازی اتاق تلفیق می‌شوند فضای اتاق خواب را تبدیل به صفحه‌ای از یک قصه شاه پریان می‌کنند.

در قدم اول دفترچه ای انتخاب کنید و هر نکته ای که مطالعه میکنید  را در آن یادداشت کنید. به این ترتیب ذهن شما برای انتخاب وسایل مورد نیاز و رنگ و طرح آنها سازمان بندی می شود. در قدم بعدی بعد از تهیه ی وسایل خواب و تمام احتیاجات اتاق نوزاد نوبت به چیدمان این وسایل میرسد. در ادامه ی دفترچه ای که تهیه کرده بودید باید نکات کلی که در رابطه با نحوه ی چیدمان نوشتید را مطالعه کنید و با سرویس خواب در نظر گرفتن آنها خلاقیت خودتان را پیش بگیرید و شما اتاق را دیزاین کنید. نیاز نیست ریز به ریز مطابق مطالعاتتان پیش بروید. زیرا روحیات شما نیز تاثیر زیادی در فضای رشد کودکتان خواهد داشت. پس توانایی های خودتان را به کار بگیرید.

با داشتن یک نوزاد در خانه هرگز فضای کافی برای وسایل های جانبی او پیدا نمی کنید! پس باید دست به کار شوید و با ایده های خلاقانه شلف ها و قفسه ها و کمد هایی بسازید که هم مقرون به صرفه باشند و هم فضای زیادی را اشغال نکنند. برای نصب این قفسه ها و شلف ها از فضاهایی که کمتر به کار می آیند استفاده کنید. برای مثال می توانید از آویز های پشت در برای جوراب ها و یا لباس های کوچک فرزندتان استفاده کنید.

از قفسه های چوبی دیواری که خودتان می توانید به راحتی بسازید برای قرار دادن کتاب ها و اسباب بازی های دکوری استفاده کنید. از سبد های پارچه ای و حصیری سبک برای قرار دادن اسباب بازی های دم دستی استفاده کنید و آنرا در گوشه ای از اتاق قرار دهید. سعی کنید برای قسمت هایی که در دسترس هستند از جنس های نرم و سبک استفاده کنید، چرا که کودکان بعد از مدتی راه میفتد و اجسام تیز و زبر نباید سرویس خواب در دسترس او قرار گیرند.

از اعجاز رنگ و طرح بر دیوار غافل نشوید. لازم نیست همه اتاق را رنگی کنید. می توانید فقط یک دیوار را که معمولا دیوار بالای تخت است با سلیقه خودتان به رنگ های خاص در آورید یا از کاغذ دیواری هایی که با طرح های متنوع و بسیار متفاوت در بازار موجود است برای تزئین آن استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری زمانی بهترین کاربرد را دارد که بخواهید روی سبک خاصی مثل مدرن ، روستیک یا کلاسیک تاکید ویژه داشته باشید. طرح های مربوط به این سبک ها در کاغذ دیواری یا رنگ هایی که معمولا در آن سبک به کار می رود نقش بزرگی در نمایش آن سبک در اتاق شما ایفا خواهند کرد.

روتختی ها با بافتها ، الگوها و ترکیب رنگهای مختلف خود می توانند خطوط معماری فضای اتاق خواب را تلطیف نمایند و بر جذابیت فضا بیافزایند.همیشه انتخاب رنگ کمی مشکل است.در انتخاب رنگ روتختی اتاق خواب بهتراست ابتدا به رنگ دیوار یا رنگ دیگر وسایل موجود در اتاق خواب توجه شود زیرا هماهنگی میان همه ی عناصر یک فضا ، باعث ایجاد رنگ و حجم و عمق می شود. شخصیت شاداب و سرزنده دختران ایجاب می کند که روتختی اتاق خواب در هر یک از فصول به یک رنگ باشد . بهتر است در فصول سرد سال رنگ‌های زرشکی و سرمه ای و در فصول گرم رنگ‌های روشن و کمرنگ استفاده شوند.رنگ ذغالی ،رنگی مناسب برای دیزاین یک رو تختی دخترانه است. این رنگ به آسانی با سایر وسایل ترکیب شده و جذابیت و زیبایی خاصی تخت خواب به فضای اتاق خواب می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.