چگونه فضاهای کوچک یک آپارتمان کوچک، بزرگتر به نظر می رسد؟! آیا تا به حال احساس کرده اید که آپارتمان شما بیش از حد کوچک است؟! یا شاید کوچکتر از آن چیزی است که شما می خواهید؟! نیازی نیست که نگران باشید و در شرایط سخت به فکر نقل مکان باشید.  در این مطلب تکنیک هایی را معرفی خواهد کرد که شما می توانید با استفاده از آنها در یک آپارتمان کوچک احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

راههای ساده برای اینکه خانه بزرگتر جلوه کند

زندگی در یک آپارتمان کوچک چالش های مربوط به خود را دارد، اما می تواند یک مکان دنج و راحت برای تزئین و پذیرایی از مهمان باشد. اگر در تلاش برای یافتن فضای بیشتر در آپارتمان کوچک خود هستید و می خواهید این طور به نظر برسد که فضای بیشتری دارید، شما تنها نیستید. توانایی تبدیل یک فضا، به فضایی چند منظوره، راحت و جذاب از مهمترین چالش های دارندگان آپارتمان های کوچک است.

انجام این کار امکان پذیر است، و با این نکات ساده، ما آپارتمان کوچک شما را به یک مکان گرم و استقبال کننده که برای دعوت از مهمانان دوست داشتنی باشد، تبدیل می کنیم. فضای خود را چند منظوره کنید: چه در یک مکان هنری تک اتاق خوابه زندگی کنید و چه هم اتاقی های زیادی داشته باشید، آپارتمان شما باید بتواند از فضا برای کاربردهای مختلف استفاده کند. میز ناهار خوری شما می تواند به عنوان یک میز کار برای لپ تاپ در زمانی که چیزی نمی خورید عمل کند، یا به عنوان میز غذا خوری در وعده¬های غذایی، و یک فضای کاری برای انجام سرگرمی ها و کارهای دستی باشد. از فضای آشپزخانه برای نشستن، پذیرایی کردن، غذا خوردن و فضای کاری بیشتر در زمان آشپزی بهره ببرید

 

دکور کردن خانه های کوچک خیلی سخت است. فضاهای تنگ و باریک اجازه آزادی عمل را به شما نمی دهند و کافی است فقط کمی اشتباه کنید تا خانه تان دلگیر یا تنگ و تاریک به نظر برسد اما در عوض برای دکوراسیون این خانه ها راهکارهایی وجود دارد که به کمک آنها می توانید خانه کوچک تان را بزرگتر و دلبازتر نشان دهید.

 

۱.نظم دهی به وسایل و تمیز کردن خانه
دست به کار شوید و اوضاع درهم و برهم خانه را سر و سامان بدهید. اگر شما از فضای کوچک خانه خود رنج می برید گام اول این است که به فکر طبقه بندی و نظم دهی به آن باشید و همه جا را تمیز نگه دارید. هنگامی که مبلمان و وسایل خانه شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشند فضای منزل تان بازتر و بزرگتر جلوه خواهد کرد. سعی کنید از قفسه های دیواری (شلف ها) به عنوان فضای نگهداری از وسایل کوچک استفاده کنید. وسایل بلااستفاده را به کسانی که نیازمند هستند ببخشید و آنهایی را که در مقطع زمانی خاص مورد استفاده قرار می دهید، به انبار منتقل کنید.

۲. حذف مبلمان غیر ضروری از دکوراسیون منزل
به فضای داخلی خانه به دقت نگاه کنید. ببینید کدام یک از آنها کاربرد بیشتری دارند. اگر به دنبال این هستید که فضای خانه بزرگتر به نظر برسد وقت آن رسیده که از وسایل و مبلمان غیر ضروری دل بکنید و آنها را از فضای داخلی خانه بیرون ببرید. جا به جا کردن مبلمان، ایجاد کردن فضای رفت آمد و حذف مبلمان های غیر ضروری، باعث خواهد شد تا فضای آپارتمان کوچک شما بزرگتر شود. هدف این است که تا حد امکان کف پوش خانه بیشتر در معرض دید باشد.

۳. استفاده از رنگ های سرد و روشن و نورپردازی دکوراتیو
استفاده از رنگ های گرم اغلب باعث می شود تا خانه ای دنج و صمیمی داشته باشید اما متاسفانه این رنگ ها باعث خواهند شد تا فضاهای داخلی منزل شما کوچکتر به نظر برسد. بنابراین بهتر است در خانه های کوچک از نورپردازی دکوراتیو و رنگ های سرد و روشن استفاده شود. هرچه خانه شما روشن تر باشد بزرگتر جلوه خواهد کرد. نورپردازی دکوراتیو و نقطه به شما کمک می کنند همه قسمت های خانه شما روشن و پر نور باشد.

۴. استفاده از آینه در مقابل پنجره و چراغ های روشنایی
همانطور که گفتیم برای بزرگتر جلوه کردن خانه های کوچک باید از نور استفاده کنید. آینه های بزرگ را در فضای نورگیر مقابل پنجره ها و چراغ های روشنایی خانه قرار دهید. با این کار می توانید در طول شبانه روز از انعکاس نور در آینه کمک بگیرید و روشنایی خانه را بیشتر کنید. به علاوه استفاده از آینه در خانه باعث عمق بخشیدن به فضا می شود.

۵. حذف دیوارهای غیر باربر
داشتن پلان باز و حذف دیوارهای غیر باربر می تواند آخرین گزینه برای شما باشد. برای این کار حتما از اهالی فن و یک متخصص کمک بگیرید تا به شما بگوید که کدام دیوار در خانه شما حکم دیوار باربر را ندارد و می توان آن را حذف کرد. فقط فراموش نکنید که پس از پایان کار ترمیم کف پوش و سقف فضا ضروری خواهد بود.

 

گرد آوری: آرت نت دیزاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.